NAUČ PSA

profesionální centrum pro výcvik psů

fungujeme od roku 2013

a také se věnujeme

 • ORGANIZUJEME SEMINÁŘE s významný mi osobnostmi české kynologické scény z různých kynologických odvětví.
 • Pořádáme ZKOUŠKY DLE NÁRODNÍHO I MEZINÁRODNÍHO ŘÁDU A ZÁVODY.
 • Moc rádi pracujeme s dětmimladými nadšenými kynology.
 • Poskytujeme UKÁZKY PSÍCH SPORTŮ v rámci seznamování s kynologický m světem, akce pro děti a promo akce.
 • SPOLUPRACUJEME S FYZIOTERAPEUTY A DOGFITNESS TRENÉRY.
  Dokážeme poradit s pohybovým aparátem a psychickým nastavení vašeho psa.
 • Rádi ZKONZULTUJEME VÁŠ VÝBĚR PLEMENE, přidáme problémy s tím související.

Naše cvičiště

Prostor je vybaven kompletní sadou agility překážet, překážkami pro sportovní kynologii a záchranářinu, interaktivním parkem pro dogfitness cvičení a všemožnými pomůckami pro výcvik psů metodou pozitivního posilování.

Prostor cvičiště je rozdělený na tři plochy

 • zelený plac na agility
 • oranžový plac převážně na poslušnost
 • ohrádka na přípravu pejska před výkonem 

Na cvičišti je ohrazený vymezený prostor pro konfliktní psy.

Pořízení psa bývá rodinou záležitosti, proto jsou u nás vítány všechny věkové skupiny a všechny rasy psů.

Máme ohrazený dětský koutek.

KONTAKTY

Naši trenéři

Výcvikové lekce jsou vedeny profesionálními trenéry
s dlouholetými zkušenostmi.

Kurzy probíhají v malých skupinách, které dovolují individuální přístup ke každému týmu.

JANA PAŘÍZKOVÁ

Výcviku, trenérské práci a výchově psů se věnuji od svého dětství, od roku 2003. 
Mám dvě děti, manžela a vystudovanou vysokou školu, obor Aplikovaná fyzika a astrofyzika. Žijeme v malém bytě 2+1, v kterém jsem Jima naučila slalom, takže výmluvy na prostor a čas u mě fakt neplatí.

Život a naši psi mě navedli ke spoustě psích disciplín a sportů. Po letech tréninku svých psů a klientů se ve své práci nejvíce soustředím na komplexní přípravu jak psovoda tak psa, protože tým je tvořen vždy ze dvou částí a je potřeba, aby psovod i pes přesně znali svou vlastní část práce a mohli se na sebe spolehnout. Nezřídka kdy je potřeba zapracovat na psychice a sebevědomí psovoda, aby nám tým správně fungoval.

Mám složených 45 zkoušek z výkonu (sportovní kynologie, plemenné pracovní testy, agility, dogdancing, pachové práce, canisterapie, ...) a 
3 kynologické licence. Dodělávám si odborné vzdělání. Dřív jsem se aktivně věnovala canisterapii, na tu již bohužel není čas.
Od r. 2013 působím na cvičišti ve Velkém Meziříčí, kde se věnuje základní výchově a výcviku štěňátek, pomáhám s problémovým chováním a připravuji psy ke zkouškám ze sportovní kynologie, pachových prací a agility. 

Doma máme tři psy. Jednu psí seniorku - Innu, s kterou jsem se věnovala agility, dogfitness a udržování jejího pohybového aparátu po úrazu pokupě. Je to již starší psí dáma s velkým srdcem teriéra, řádně "použitá" a polámaná. Teď už si jen lebedí a učí nás pokoře ke stáří. Inna mě naučila, že se vše netočí jen kolem závodů agility, ale že jde o zdraví a kondici psa a postrčila mě ke studiu Dornovi metody, dogfitness, psích masáží, rehabilitací, přípravy psa na výkon a sledování správného pohybu a techniky psa na parkuru

Jim mi do života přichází s mým mužem, je to vlastně jeho pes. Velká mohutná potvora, která pro svého pánečka udělá naprosto vše, pro mě už o trochu míň 🙂 Naučil mě naslouchání svému psu, protože na agility je příliš mohutný. Má ovšem skvělý nos a proto se s ním věnuji stopám a pachovým pracem, v kterých opravdu vyniká a má složené ty nejvyšší zkoušky. Dál má několik vyšších zkoušek z poslušnosti, jeho veselý projev při cvičení je pro diváky opravdu nezapomenutelný.

Dále máme fenu belgického ovčáka Malu. Velmi dominantní a silná fena, která se nebojí bránit mě za každé situace. Výborná v agility - mám z ní prostě radost 🙂 
Za pouhý rok závodění se dostala do kategorie LA3 a pokud to nezkopu na parkuru já, je velmi spolehlivým článkem našeho týmu.
S Malou jsme se zúčastnili finále na Mistrovství světa BO v Rumunsku v roce 2023, na MSR jsme skončili na 4.místě. 
V roce 2022 jsme se stali vicemistry ČR BO v týmech.
Aktivně se připravujeme na IGP, má složené nejvyšší vyhledavačské zkoušky, titul Z z noseworku...věřím, že nás toho spolu ještě hodně čeká.

Člověk se od nich má stále co učit. 

S našimi psy se snažím trénovat podle nových trendů, abych je nejdřív vyzkoušela na vlastní kůži a nedoporučovala vám něco, čím jsem si sama neprošla, co jsem si tzv. neodžila. Aktivně sleduji nové metodiky a tréninky různých trenérů v různých sportech. Nejsem zastánce jedné konkrétní metodiky, každý má svoji cestu a musí najít, co mu zrovna zapadne do života, nátury a naturelu psa. Zkoušky a "papíry" pro mě nejsou až tak důležité, důležitá je cesta po které naše týmy jdou. 

Vždy se snažím dívat na tým, jako na celek a utvořit individuální plán. Násilí a fyzické korekce u mě nenajdete v žádné podobě, nejsou potřeba. Pevně ​​věřím, že skvělých výsledků se dá dosáhnout díky preciznosti, důslednosti a pracovitosti. No a nebejt línej, žejo.

Aneb - trénink dělá mistry.

Tak pojď se mnou tvého psa něco naučit!

DANIEL BRYM

Ahooj, působím na našem cvičáku jako trenér agility. Doma mám dva pejsky – fenku Elišku a pejska Rafikiho. 

Ellie (Éliška) je sedmiletá „fejková“ BOCka, kterou považuji za mou nejlepší učitelku v životě. Naučila mě trpělivosti, disciplíny a důslednosti, protože bez těchto faktorů fungovat v agility moc nejde.  Primárně se věnujeme agility již přes 6 let, kde závodíme v kategorii A3, takže už jsme celkem vostřílenej závodní tým, ale čas od času nechá Eliška mozeček doma a jede si „volnou disciplínu“ (a já zase nohy). V roce 2023 jsme se zúčastnili MČR agility a bylo to hustý a motivující. Kromě agility jsme se věnovali sportovní kynologii, kde jsme si složili 3 zkoušky, ale sportovka nebyla náš šálek kávy (i přesto chodí u nohy jako belgičák), tak jsme přesedlali na agility. Agility prostě oba milujem a to kvůli rychlosti, souhře psovoda a psa, malé hranici úspěchu a neúspěchu.

Druhým pejskem, co mám doma je borderáček Rafiki. O Rafikim vám moc neřeknu, protože jsou mu momentálně dva měsíce. Většina lidi si ho pletou s australským ovčákem nebo bernským salašnickým, ale fakt to je borderka. Pokud půjde vše jak po másle, tak chceme jít ve šlépějích Elišky a věnovat se agility, ale kdo ví, kam nás vítr zavane. Doma máme ještě dalšího člena smečky Jonyho, který je zachráněný ze Slovenska a patří přítelkyni. Jonyho poznáte podle jeho číra.

 

PETR PAŘÍZEK

Jsem kluk z vesnice a tam se ke psům vždycky přistupovalo trochu jinak.

Psi mě provází celým mým životem. Jako dítě si pamatuji, že když jsme chtěli ostříhat a vykoupat našeho prvního psa, byli k tomu potřeba minimálně 3 lidi (ten pes měl velikost větší slepice) a pravidelně to skončilo pokousáním někoho ze zúčastněných. 

Dnes už vím že jsou i jiné způsoby: práce na důvěře od štěněte, používání odměn a dobrovolná spolupráce mého  čtyřnohého kámoše s tím, že je mu z nepříjemné situace kdykoliv umožněno odejít. Tyto nové přístupy jsem se naučil po boku své ženy. Popravdě - nebaví mě skládat zkoušky, ale baví mě na ně připravovat moje svěřence. Vždycky se snažím vžít do role psa, odhalit proč dělá danou chybu a snažit se najít nejlepší řešení problémů.

Na cvičáku učím Nosework, poslušnost pro puberťáky a sem tam zaskočím na kurzu štěňat. Mojí vášní jsou hodiny cannicrosu, kde jako trenér kondičního běhu spojuju obě záliby v jedno.

Vždy je to o tom, že by vás cvičení mělo oba dva bavit, a o tom to v životě je.

Neučím lidi nic, co bych nezvládl sám se svým psem.

ŽANETA HAVLÍČKOVÁ

Vztah ke zvířatům jsem měla od mala.

Tahala jsem na tajňačku vždy domů kočky, pískomily, různá myší mláďata, co jsem mylně zachraňovala z nor, až po první kříženku Ťapku, kterou jsme si po dlouhém naléhání jeli vybrat do útulku a o kterou jsem se u babičky starala.

Mezitím jsem od 12 let aktivně jezdila na koních, kde začali mé první trenérské zkušenosti.

V roce 2003 byl průlomový. Konečně jsem si mohla pořídit svoji vymodlenou první fenku Rhodéského ridgebacka Jersey. Měla jsem velké štěstí začátečníka. Jersey byla velmi hodná a učenlivá fenka, a tak jsme se začaly věnovat poslušnosti, výstavám a následně i chovu. V roce 2007 jsem si založila chovatelskou stanici z Krajíčkovy stráně, pronikla jsem do tajů chovu a z druhého vrhu jsem si nechala fenku Bailey. Jelikož už to byla smečka a nebylo to někdy s nimi jednoduché, postupně jsem se opět posunula o kus dál ve výcviku a výchově.

Věnovaly jsme se společně poslušnosti, coursingu, mantrailingu a dalším aktivitám, které nás bavily. Začaly jsme navštěvovat různé semináře a pravidelně jsme se účastnili výcvikových lekcí.

Uběhla dlouhá doba a postupně jsem sbírala zkušenosti a snažila se učit novým věcem. V současné době mám doma 7 letou fenku Zuri a její 3 letou dceru Chiku.

V chovu pokračuji aktivně dále. Holky jsou velmi šikovné a společně se nejvíce věnujeme poslušnosti pod vedením skvělé cvičitelky Jany Pařízkové a dále noseworku pod vedením Petra Pařízka, který nám předává cenné rady a oba nás společně ženou kupředu a tím postupně skládáme další zkoušky z těchto sportů. Abychom se nenudily začaly jsme aktivně trénovat rally obedience a okrajově se věnujeme i dogfitness, výstavám, coursingu, hersenwerku a dalším aktivitám, které nás formou pozitivní motivace baví.

Jelikož se na výcvikových lekcích setkávám s fajn lidmi, vyslyšela jsem jejich prosby a nevzdělávám se jen já, ale působím i jako trenér v základech handlingu. Snažím se napodobit výstavní prostředí a ukázat jim, co vše je potřeba na výstavách předvést a znát. Zaměřuji se na různé nepříjemné situace, které mohou na výstavním poli nastat a společnou cestou se snažím zbavit pejsky velmi častého strachu z doteků a dopracovat se k tomu, aby se dvojice handler a pejsek mohli důstojně v kruhu předvést a získat co nejlepší umístění.

V současné době mě též zajímá velmi oblíbený Enrichment a vše s ním okolo spojené. I v tomto oboru se chystám vzdělat se více formou rozsáhlého kurzu a budu se snažit své zkušenosti formou zábavných lekcí předat dál.

JAK SE PŘIHLÁSIT NA TRÉNINK

Chcete se k nám přidat?

 Je to jednoduché, přihlaste se na konkrétní trénink přes náš rezervační systém.