CANICROSS

Chcete začít běhat se psem?
Rozběhněte to od začátku správně!

Náš rehabilitační a zároveň běžecký trenér vám poradí, jak na to!

Běhání je skvělý kondiční základ pro každého psa (a jeho páníčka). Důležité je ale dbát na správnou techniku běhu, abychom hned na začátku neodpadli a z běhání se nestala noční můra.

Se začátečníky postupujeme pomalu, technicky správně, vysvětlíme si základní stabilizaci, rozebereme techniku běhu a došlapu, jakou si držet tepovku a taky neopomeneme důležitou protahovací část po doběhu (protože pak ty svaly bolí míň).

Náš trenér Petr vám doporučí kompenzační cviky, pokud trpíte nějakým problémem, nebo řešíte fyzické disbalance (typicky: „z práce mám přetíženou pravou stranu“).

Pejsky naučíme hezké předbíhání, zatáčení na povel a zastavování – základní cviky, bez kterých se canicross tým neobejde.

Běháme:

  • krátké technické tratě pro začátečníky
  • dlouhé kondiční tratě
  • občas jen tak pro radost 
CANICROSS, neboli běhání se psem na postroji mě láká již delší dobu. Včera jsme si s Psí škola Agility Velké Meziříčí střihli první společný trénink a bylo to boží. Na začátku jsme pejsky i sebe rozhýbali a po etapách jsme ve skupince naběhali krásných 5 km. Nebyl to závod, ale pohodový výběh kdy se psi krásně navzájem motivovali. Není nad to mít parťáky, kteří tě postrčí o kousek dál nebo o kousek rychleji. A že ten tvůj čtyřnožec není zrovna chrt? To vůbec nevadí, canicross je sport pro všechna plemena a všechny majitele. Já běhání nikdy nemusela, ale s mojí Amber mě to baví.
Kačka a Amber
Ráda bych s vámi posdílela tip na skvělého kondičního i canicrossového trenéra. Minulý rok jsem velmi trpěla na bolest kolene při běhu až jsem musela přestat běhat úplně. Před dvěmi měsíci jsem se dostala na kurz canicrossu ve Velkém Meziříčí pod trenérem Petrem Pařízkem. Na první lekci jsme věnovali pozornost stylu běhu a Petr odhalil chybu, která způsobovala bolest kolene. Doporučil mi cviky na zpevnění vpadlého kotníku a propadlých beder a upravil techniku při běhání. Již po pár lekcích se můj běh zlepšil, vyrovnalo se i tělo a nyní se konečně můžu naplno rozběhnout aniž bych pak trpěla bolestmi. Líbí se mi pečlivost, hravý přístup a hlavně ohled na slabší jedince i počasí. Vřele doporučuji.
Anička a Lišaj

JAK SE PŘIHLÁSIT NA TRÉNINK

Chcete se k nám přidat?

 Je to jednoduché, přihlaste se na konkrétní trénink přes náš rezervační systém.