Z malinkého cvičáku u řeky na mistrovství světa

Naše cvičiště nepatří mezi největší v republice. Spíš naopak. Agility parkury se nám tam ve standardním rozměru nevejdou, ve sportovní poslušnosti uděláme 15 kroků a jsme z jednoho konce na druhém. V zimě trénujeme v bahně pod dvěma světly napájenými centrálou…

I tak jsme na něm v roce 2023 dokázali natrénovat na 49 úspěšně složených zkoušek z poslušnosti, 5 nejvyšších zkoušek v pachových pracech, 32 zkoušek z noseworku, posbírat tituly na výstavách, odběhat 89 závodů v agility (tzn 258 běhů) a dostat se na mistrovství světa belgických ovčáků, mistrovství České republiky v agility, mistrovství kříženců a mistrovství Slovenské republiky. Do 3.místa jsme doběhli 69 běhů, to není málo!

Na cvičišti se objevilo 58 nových páníčků se štěňátky, aby se naučili základní povely, socializaci a cvičení se svým pejskem. Taky jsme si užili legraci na 5 klubových závodech v agility a poslušnosti.

Na tréninku s psím přítelem je nejdůležitější být férový a vše provádět s láskou a pílí. Oceňuji pečlivou přípravu našich klientů a jejich progres v letošním roce. Také jsme zvládli pomoct páníčkům z psích lumpů vychovat psí gentlemany/dámy, kteří už nejsou nebezpeční okolí. Tyhle příběhy sice nenesou medaile, ale věřím, že pro spoustu páníčků jsou daleko významnější než nějaký pohár.

Doufám, že nás v novém roce potkají nové výzvy k překonání a velmi se těším na sezónu 2024 na nejmenším cvičišti (ale našem!) na Vysočině.

Odebírejte novinky

Klikněte na tlačítko a vložte svůj e-mail. Jakmile tady bude něco nového, budete o tom vědět mezi prvními.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů.